Forumumuzdaki içeriğin %80 fazlasını görüp kullanabilmeniz için 10 sn. aktif hale gelecek üyelik sistemimizi kullanmanız gerekmektedir.
Şuan üye olmadığınız için link ve menü elemanlarının çoğunu göremiyorsunuz. Lütfen ÜYE olunuz...
Forumumuzdaki içeriğin %80 fazlasını görüp kullanabilmeniz için 10 sn. aktif hale gelecek üyelik sistemimizi kullanmanız gerekmektedir.
Şuan üye olmadığınız için link ve menü elemanlarının çoğunu göremiyorsunuz. Lütfen ÜYE olunuz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

ENERJİ MEDİTASYONU

YazarMesaj
Crew
Admin
Crew

ENERJİ MEDİTASYONU Empty
MesajKonu: ENERJİ MEDİTASYONU   ENERJİ MEDİTASYONU EmptyPaz Nis. 26, 2009 2:10 pm

ENERJİ MEDİTASYONU

Bu çalışmayı tek başınıza yapabilirsiniz.

• Derin bir nefes al ve gözlerini kapat. Rahatlamak için nefes alıp vermeye devam edin.( Nefes alırken 6’ya kadar say ve bu zaman zarfı içinde nefes almaya devam et. Sonra nefesi içinde tut ve 2’ ye kadar say ve bu zaman zarfı içinde de nefesi içinde tut. Nefes verirken de yine 6 ‘ya kadar say ve bu zaman zarfı içinde nefes vermeye devam et ve nefesini tut, 2’ ye kadar say. Bu işlemi rahatlayana kadar yap.)

• Kendi kendine “ Şu an ayaklarım gevşiyor, ellerim gevşiyor ve yüzüm gevşiyor” diye telkinler ver.( Bu işlemi gevşeyene kadar yap)

• Hiçbir şey düşünme ve zihnini her türlü düşünceden arındır.

• Zihninde yemyeşil her türlü çiçeklerle bezenmiş bir ormana gittiğini hayal et ve ormanda yürümeye başla. Gökyüzünden başlayıp başından girip vücudunun içinden geçen ve ayaklarının altından topraklarına kadar uzanan bir hortum imgele.

• Yürürken bu hortum vasıtasıyla evrenden enerji aldığını
,enerjinin baş bölgesinden (tepe çakrasından) girdiğini ve vücudunun tüm hücrelerine dağıldığını, bu enerjinin vücudundaki tüm negatif enerjiyi öğütüp ayaklarının altındaki hortumdan toprağa aktığını imgele.

• Yürürken etrafına bak ve içindeki bulunduğun güzelliğinin farkına var. Zihnindeki tüm düşüncelerini uzaklaştır ve sadece içinde bulunduğun güzelliğe yoğunlaş.

• Şimdi toprağa otur ve omurilik bölgesine(kök çakrası) kırmızı enerji geldiğini imgele. Derin nefes al ve her nefes aldığında kırmızının enerjinin hızla büyüdüğünü ve vücudunun tüm hücrelerine yayıldığını hisset. Şu ana kırmızı enerji topu içindesin. Etrafında kırmızı enerjiler yay ve kendi kendine “ben enerjiyim” diye telkinler ver.

• Şimdi oturduğun yerden kalk ve yürümeye başla yürürken de içindeki hortumdan enerji geldiğini ve ayaklarının altındaki hortum aracılığıyla negatif enerjinin toprağa karıştığını imgele.

• Önünde turuncu enerjilerle bezenmiş bir göl olduğunu hayal et ve üstündekileri çıkarıp o göle atla. Göldeki turuncu enerji göbeğinin altındaki bölgeye hızla yayıldığını hayal et. Turuncu enerji şu an tüm hücrelerine yayılıyor ve sen turuncu enerjiyi etrafına yayıyorsun. Üzerindeki tüm negatif enerjiyi, sıkıntıları suya bırak ve sudan arınmış bir şekilde gölden çık.

• Şu an güneş tam tepene ve günesin parlak sarı enerjisini karın bölgende olduğunu imgele. Şu an güneşin sarı parlak enerjisi karın bölgene hızla geliyor ve karnında hızla büyüyen sarı enerji topu oluşuyor. Bu enerjinin vücudunun tüm hücrelerine dağıldığını imgele. Şu an sarı enerji topu içindesin ve etrafına sarı enerjiler dağıtıyorsun.

• Yürümeye devam et ve yürüdükçe içindeki negatiflerin toprağa aktığını imgele. Yürüdükçe rahatlıyorsun ve farkındalığın artıyor.

• KENDİ İÇ GÜCÜNÜN FARKINDASIN VE AMAÇLADIĞIN HERŞEYE TEK BAŞINA ULAŞABİLİRSİN. ARADIĞIMIZ GÜÇ İÇİMİZDE.

• Kendi kendine “ Ben enerjiyim, ben sevgiyim, ben sevgi gücüyüm” diye telkinler ver.

• Şimdi bir ağaca yaslan ve ağacın yeşil yapraklarından kalp bölgene yeşil enerji geldiğini imgele. Derin nefes al ve her nefes aldığında bu yeşil enerji hızla büyüyor ve vücudunun tüm hücrelerine hızla yayılıyor. Şu an yeşil enerji topu içindesin ve etrafına yeşil enerji aktarıyorsun.

• Yürümeye devam et ve yürürken toprağa sert bas ki içindeki negatifler toprağa akıp gitsin.

• Gökyüzü mavilere bezenmiş ve şu an gökyüzünden boğaz bölgene masmavi enerji geldiğini imgele derin bir nefes al ve her nefes aldığında mavi enerjinin boğazında hızla büyüdüğünü ve boğazındaki atıkları öğüttüğünü hayal et. Şu an mavi enerji topu içindesin ve etrafına mavi enerjiler yayıyorsun.

• Yürümeye devam et. Hava kararmak üzere. Şu an gecenin lacivert enerjisi iki kaşının ortasındaki bölgeye ( üçüncü göz) hızla geliyor; farkındalığın ve hislerin artmaya başlıyor. KENDİ İÇ GÜCÜNÜ FARKINDASIN;KENDİ İÇ HUZURUNUN FARKINDASIN.

• Lacivert enerji hızla vücudunun tüm hücrelerine yayılıyor ve etrafına lacivert enerji yayıyorsun.
• Yürümeye devam et ve kendini mutlu ve huzurlu bulduğun bir yere otur. Şu an ruhun ruhun bedeninden çıkıp yavaşça gökyüzüne yükseliyor ve tüm enerjilerin olduğu yere gidiyor. Bu yolculuğun hazzını hisset. Şu an çok sakin, dingin ve huzurlusun; adeta sonsuzlukla dans ediyorsun. Etrafındaki enerjilere bak ve kendi kendine “BEN ENERJİYİM” diye telkinler ver.

• Etrafındaki mor enerji yumağının içine gir,etrafına da beyaz enerjiyi kuşat ve bedenine doğru yavaşça iç huzurunun farkına vararak gitmeye başla. Şu an ruhun yavaşça bedenine giriyor. Mor enerjinin baş bölgenden(tepe çakrası) girdiğini hayal et. Mor enerji şu an vücudunun tüm hücrelerine hızla giriyor ve etrafına mor enerji yayıyorsun.

• Kök çakrandaki kırmızı enerjinin, göbeğinin altındaki turuncu enerjinin, karın bölgendeki sarı enerjinin, kalbindeki yeşil enerjinin, boğazındaki mavi enerjinin, üçüncü göz( iki kaş arası) bölgende lacivert enerjinin ve baş bölgendeki mor enerjinin farkına var. Şu an çok huzurlusun.

• Derin bir nefes al ve her nefeste çakralarındaki bu enerjilerin beyaz enerjiye dönüştüğünü imgele. Şu an beyaz enerji yumağısın ve etrafına beyaz enerji yayıyorsun.

• Kendine “ BEN ENERJİYİM, BEN SEVGİYİM, BEN SEVGİ GÜCÜYÜM, BEN KENDİ İÇİMDE TAM VE BÜTÜNÜM” diye telkinler ver.

• Derin bir nefes al ve yavaşça ellerini, kollarını, ayaklarını hisset ve kendini hazır hissettiğinde gözlerini aç.

ASLIHAN GÖRMÜŞ

HİPNOTERAPİST

YAŞAM & EĞİTİM KOÇU

EFT TERAPİSTİ
http://www.trforumu.yetkinforum.com

ENERJİ MEDİTASYONU
1 sayfadaki 1 sayfası