Forumumuzdaki içeriğin %80 fazlasını görüp kullanabilmeniz için 10 sn. aktif hale gelecek üyelik sistemimizi kullanmanız gerekmektedir.
Şuan üye olmadığınız için link ve menü elemanlarının çoğunu göremiyorsunuz. Lütfen ÜYE olunuz...
Forumumuzdaki içeriğin %80 fazlasını görüp kullanabilmeniz için 10 sn. aktif hale gelecek üyelik sistemimizi kullanmanız gerekmektedir.
Şuan üye olmadığınız için link ve menü elemanlarının çoğunu göremiyorsunuz. Lütfen ÜYE olunuz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin

YazarMesaj
CHieF
Admin
CHieF

Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin Empty
MesajKonu: Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin   Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin EmptyÇarş. Nis. 15, 2009 9:47 am

Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin Icon14 Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin

Bilgisayarınızda sanal bir makine oluşturmak için kullanacağınız Virtual PC 2007'yi buraya tıklayarak indirebilirsiniz. .

Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin 20090107111459

Kurulum dosyasının üzerine çift tıklayın. Programın kurulumu oldukça basittir, tüm adımları İleri düğmelerine basıp geçeceksiniz ve Virtual PC 2007 sisteminizde çalışır duruma gelecek.
Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin 20090107111459

Virtual PC altında bir sanal makine oluşturmak son derece kolay. Bütün yapacağınız File menüsünden New Virtual Machine Wizard komutunu çalıştırmak. Sihirbaz sizin için sanal makineyi adım adım oluşturacak
Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin 20090107111542

Sihirbazın adımlarından ilkinde sizden oluşturacağınız sanal makineye bir isim vermeniz istenecek. Birden fazla sanal makine oluşturmak isteyebilirsiniz, bu yüzden kolayca hatırlayabileceğiniz bir isim vermekte yarar var.
Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin 20090107111557

Elbette bu seçenekler arasında Windows 7 bulunmuyor. Bu yüzden bu adımda Windows Vista seçimini yapıyoruz.
Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin 20090107111618

Standart 512 KB bellek yeterli değildir, Windows 7'nin doğru dürüst çalışması için burada en az 1000 KB seçmenizde yarar var.
Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin 20090107111630

Her sanal makinenin bir sanal diske ihtiyacı vardır. Bu diske işletim sistemi kurulacak. Bilgisayarınızın sabit diskinin kapasitesine göre burada uygun bir sayı belirleyin. Önerimiz 20 GB'dır (sadece Windows 7 kurmak için). Diskin görüntü dosyasının sabit diskinizde nereye kaydedileceğini de ayarlayın.
Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin 20090107111645

Finish düğmesine bastığınızda sanal makineniz oluşturulmuş olacak.
Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin 20090107111716

Virtual PC 2007 konsolundan yeni sanal makinenizi seçip Start düğmesine basarak çalıştırın.
Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin 20090107111730

Normalde Virtual PC 2007 çalıştığında eğer Windows 7 beta dosyasını DVD'ye yazıp DVD sürücüye taktıysanız açılış esnasında bu DVD kullanılarak sanal makine boot edilecek ve kurulum işlemi başlayacaktır. Eğer bu işlemi yapmadıysanız ve eğer Windows 7 beta ISO dosyası bilgisayarınızın sabit diskinde zaten varsa, hiç DVD harcamaya gerek yok. Açılış işlemini bu ISO dosyasına yönlendirerek Windows 7'yi mümkün olan en hızlı şekilde kurabilirsiniz.
Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin 20090107111745

Virtual PC 2007 penceresinde CD menüsünü açın ve Capture ISO Image komutunu çalıştırın. Ekrana gelecek olan diyalog kutusu içerisinde Windows 7 Beta ISO dosyasını seçin ve Open düğmesine basın.
Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin 20090107112233

ISO dosyasını bağladınız sanal makineniz Windows 7 ile açılmaya hazır. Action menüsünden Reset komutunu çalıştırın ve arkanıza yaslanın. Sanal makineniz açılacak ve Windows 7 kurulumu başlayacaktır.
Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin 20090107111825

İşte Windows 7 kurulumu başladı. Bundan sonra size düşen adım adım kurulum işlemini gerçekleştirmek. Sanki tam teşekküllü bir makine kullanıyormuş gibi.
Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin 20090107111837

Windows 7 kurulumunu gerçekleştirdikten sonra Windows 7'yi bilgisayarınızda bir pencere içerisinde huzurlu bir şekilde çalıştırabilir, bu yeni işletim sisteminin nasıl bir şey olduğunu inceleyebilirsiniz.
Adım adım: Windows 7'yi kurun ve deneyin 20090107111920
http://trforumu.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Resimlerle Adım Adım Windows 98 Kurmak
» WİNDOWS 7 tema KURULUM PAKETİ TR
» **Windows XP de mavi ekran hataları**
» Windows 7 Kişisel Oturum Açma Ekranı
» Linuxta, Windows Prog. ve oyunlarını calistirmak!!